x

Совети и трикови за корисниците на iPhone 11 Pro и Pro Max

Категорија: Совети Објавено на 04 Октомври, 2019 од GSM.mk

iPhone 11 Pro и Pro Max имаат оперативен систем iOS 13 што нуди многу интересни карактеристики за подобро корисничко искуство.

За сите оние кои имаат уреди iPhone 11 Pro и Pro Max, YouTube каналот sakitech подготви детален водич како да ги користите овие уреди, со повеќе од 25 совети за тазе корисници на смартфоните на Apple, како и трикови за овие два нови модели.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.