x

Совети од YoTube ѕвезда: Како да ја направите совршената фотографија?

Категорија: Совети Објавено на 08 Април, 2017 од GSM.mk

Видео блогерот Конор Франта, може слободно да се нарече ѕвезда на интернет - тој има 4 милиони следбеници на социјалната мрежи за споделување фотографии, Instagram и преку 5 милиони претплатници на YouTube.

Па ако сте корисник на оваа социјална мрежа и сакате да имате повеќе лајкови на фотките и бројни следбеници на истата, советите на луѓе како Конор секако дека треба да ги земете во предвид.

Дел од фотографиите на Конор

Во своето најново видео, тој ја споделува својата техника за фотографирање и средување на фотографии што ги објавува на Instagram. Овие совети ќе ви помогнат да направите подобри фотографии: 


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.