x

SpongeBob SquarePants: Нова забавна мобилна игра!

Категорија: Забава Објавено на 01 Октомври, 2019 од GSM.mk

Постојат голем број SpongeBob SquarePants игри кои се достапни за Android и iOS, а сега компанијата додаде уште една

SpongeBob: Krusty Cook-Off е нова мобилна игра за готвење во која се наоѓаат сите легендарни карактери од цртанот. 

Датумот на достапност на играта сеуште не е познат, но ќе биде достапна и за iOS и за Android и најверојатно ќе биде бесплатна. 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.