x

Споредба на големини: iPhone X vs Galaxy S8 Plus vs LG V30 vs G6..

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 13 Септември, 2017 од GSM.mk

iPhone X конечно беше претставен на 12 септември. Пред да ги погледнеме официјалните спецификации, да ја споредиме големината на револуционерниот смартфон со останатите популарни телефони на пазарот..Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.