x

Споредба на големините: Galaxy Note 8 vs најпопуларните телефони на пазарот

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 04 Август, 2017 од GSM.mk

Бидејќи пред некој ден го добивме делумно официјалниот изглед на Galaxy Note 8, време е да го споредиме со најголемите телефони на пазарот, како и со неговите претходници. Да погледнеме:

                           Galaxy Note 8 vs Galaxy Note 7 vs Galaxy S8 Plus

Најпрво, го имаме Note 8 во споредба со Note 7 и Galaxy S7. Спрема Galaxy S8, Note 8 ќе биде повисок и поширок, а спрема неговиот претходник ќе биде речиси еден сантиметар повисок, но не и поширок.

                                Galaxy Note 8 vs iPhone 7 Plus vs Google Pixel XL

Note 8 е малку повисок и поширок од iPhone 7 Plus. Бидејќи Google Pixel XL ги има речиси истите димензии со iPhone 7 Plus и спрема него Note 8 изгледа многу потенко. 

Galaxy Note 8 со S PenПреземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.