x

Споредба на камерите: OnePlus 5T vs OnePlus 5

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Ноември, 2017 од GSM.mk

Само неколку дена пред неговото претставување, веќе се појавија видеа од отпакување на OnePlus 5T, неговите спецификации и фотографии од неговиот дизајн. Сега, се појавија и првите фотографии направени со уредот и споредени со OnePlus 5..

Двата уреди се споредени во различни осветлувања и неколку различни сценарија, кои ги покажуваат разликите меѓу OnePlus 5T и OnePlus 5 во вкупните перформанси. 


OnePlus 5T (лево) vs OnePlus 5 (десно)

OnePlus 5T (лево) vs OnePlus 5 (десно)

OnePlus 5T 16MP (лево) vs 20MP (десно) 

Portrait mode - OnePlus 5T (лево) vs OnePlus 5 (десно)

OnePlus 5T (лево) vs OnePlus 5 (десно)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.