x

Super Mario на отворено со Microsoft Hololens

Категорија: Забава Објавено на 04 Јули, 2017 од GSM.mk

Super Mario Bros и виртуелната реалност ќе го извади секој гејмер надвор од дувлото.

 Првата стаза на Super Mario е направена во Unity3D за Microsoft Hololens, а видеото е снимено низ холограмските леќи без никакви измени. 


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.