x

Тајна финта во „Street Fighter“ откриена по 26 години

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 26 Март, 2017 од GSM.mk

Секој кој играл „Street Fighter“ знае дека Вега беше еден од ликовите што најтешко се победуваа.

Јутјуберот Desk откри финта во играта по 26 години со која може да се собори Вега на средина на сцената и потоа има мал период во кој е неотпорен на удари и може да го притиснете до ѕид и да го соборите. Тој покажува како да го победите Вега со речиси сите играчи во  „Street Fighter“.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.