x

Threads: Новата апликаиција на Instagram!

Категорија: Занимливости Објавено на 05 Октомври, 2019 од GSM.mk

Купувањето на Instagram во 2012-та година беше една од најдобрите одлуки на Facebook...

Во 2012-та година, кога Instagram се појави во Play Store, Facebook речиси веднаш ја купи апликацијата за милијарда долари. Во тоа време, голем дел од компаниите не веруваа во успехот кој ќе го постигне оваа социјална мрежа. За кратко време стана една од најпопуларните апликации во светот. Во 2018-та, само Instagram доби вредност од 100 милијарди долари.

When you have no time for sharing images or messages, you can share your Status or Auto Status - Threads from Instagram is a new app made to keep you in touch with your circle of close friends

Денес, Facebook најави еден вид нова апликација наречена Threads и инспирирана од Instagram. Станува збор за нова апликација дизајнирана да ве одржи во контакт со мала група од вашите поблиски пријатели. Главната цел е да ја користите камерата за правење фотографии и видеа за тоа како се чуствувате. Може да се споделуваат видеа, слики и пораки со вашата листа на блиски Instagram пријатели. 

Threads from Instagram keeps you in touch with your closest friends - Threads from Instagram is a new app made to keep you in touch with your circle of close friends

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.