x

TIME го избра Instagram фотографот на годината

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 11 Декември, 2016 од GSM.mk

Магазинот TIME го избра Instagram фотографот на годината - станува збор за црномурестиот Редклиф Рој од Бруклин.

Овој фотограф е и активист,чии фотографии сигурно сте ги виделе во медиумите, а воедно и во TIME магазинот. Најчесто ги придружуваат вестите околу настаните поврзани со пукањата на црномурестите момќиња што се случуваше повеќепати изминатава година во САД.

Магазинот го избра за Instagram фотограф на годината поради овие настани, и фактот дека покрај тоа што има одлични фотографии, неговиот Instagram профил раскажува приказни.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.