x

Топ 10 најпопуларни торент сајтови за 2021

Категорија: Занимливости Објавено на 08 Јануари, 2021 од GSM.mk

На почетокот на новата година, TorrentFreak ги одвои десетте најпопуларни торент сајтови за почетокот на 2021 година.

Од листата ќе забележите дека The Pirate Bay е најомилен меѓу торентите, пред YTS и 1337x. Тоа што може да се забележи е опаѓањето на торент сајтови на англиски јазик и зголемувањето на торент сајтови на други јазици.

The Pirate Bay и понатаму останува најпиратиран сајт, привлекувајќи милиони посетители дневно.

На оваа листа има два новитети, TorrentGalaxy и Zooqle, кои доаѓаат како замена на Torrentz2 и Tamilrockers.

Погледнете ја листата на најпосетувани торент сајтови на почетокот на новата година, со препорака да внимавате што кликате за да не „закачите“ некој вирус:

1. The Pirate Bay

2. YTS.mx

3. 1337x

4. NYAA.si

5. RARBG

6. FitGirl Repacks

7. LimeTorrents

8. EZTV.re

9. TorrentGalaxy

10. Zooqle.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.