x

Топ 10 нови видео игри во септември 2020

Категорија: Забава Објавено на 31 Август, 2020 од GSM.mk

Септември ќе ни донесе низа нови игри за PC, PS4, Xbox One и Nintendo Switch.

Од Crusader Kings 3 (PC) која излегува на 1 септември, до Mafia: Definitive Edition (PC, PS4, Xbox One) која може да ја очекуваме на 25 септември, ова се десетте најдобри во изборот на Gameranx.

Има и некој наслов бонус!


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.