x

Топ 5: Најдобри смартфони камери за 2018 година!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 14 Февруари, 2018 од GSM.mk

Наоѓање на смартфон со добри камери не е лесно. Затоа, решивме да направиме листа на најдобрите смартфон камери во 2018 година:

1. iPhone X

Best camera phones of 2018: the leading smartphone cameras on the market

Позитивно

 • Еден од најдобрите HDR модови
 • Одлична портрет опција
 • Одлични бои

2. Pixel 2 и Pixel 2 XL

Best camera phones of 2018: the leading smartphone cameras on the market

Позитивно

 • HDR+ е најдобриот HDR мод кај Android смартфоните
 • Одлични бои
 • Одлична стабилизација
 • Одличен автофокус

3. Galaxy Note 8

Best camera phones of 2018: the leading smartphone cameras on the market
Позитивно
 • Одличен оптички зум
 • Одлични перформанси при ниска светлина
 • Брз автофокус при снимање видеа


4. Galaxy S8/S8+

Позитивно
 • Одлични перформанси при ниска светлина
 • Брз автофокус при снимање видеа
 • Одлична острина на боите и сликите

5. LG V30

Позитивно
 • Одлична задна камера за пејзажи и панорами
 • Одлични бои
 • Одлична острина

Која е вашата омилена смартфон камера? :)

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.