x

Топ 5 видеоигри за Nintendo Switch

Категорија: Забава Објавено на 25 Септември, 2020 од GSM.mk

Компанијата Nintendo е основана на 21 септември во 1889 година. Нивната најпопуларна и најактуелна конзола е Nintendo Switch.

Ова се петте најдобри видеоигри за оваа конзола, според Tech Radar.

1. „Animal Crossing: New Horizons“

2. „A Short Hike“

3. „Baldur’s Gate(1,2): Enhanced Editions“

4. „Bayonetta 2“

5. „Dark Souls: Remastered“

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.