x

Туроријал: Фабричко ресетирање на вашиот iPhone!

Категорија: Совети Објавено на 30 Јануари, 2020 од GSM.mk

Доколку планирате да го продадете вашиот iPhone, или едноставно сакате да го ресетирате целосно, еве како може да го направите тоа:

1. Отворете го "Reset" менито

Одете во Settings > General > Reset

First open Settings, then find the General section and then scroll down to find the Reset field - How to factory reset an iPhone

или преку "Search" 

Or you can go into Settings, scroll down to reveal the Search bar and type in Reset to quickly go to that menu - How to factory reset an iPhone

2. Правете разлика меѓу разните начини на ресетирање

Во менито има неколку опции: 

  • Reset all Settings
  • Erase All content and Settings
  • Reset Network Settings
  • Reset Keyboard Dictionary
  • Reset Home Screen Layout
  • Reset Location and Privacy
Вие треба да ја одберете втората опција. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.