x

Твитер воведе нова опција!

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 31 Март, 2017 од GSM.mk

Твитер конечно ја воведе опцијата која голем број од корисниците ја бараа долго време!

Твитер ја исполни желбата на голем број од корисниците откако го укина лимитот од 140 карактери по твит. Апдејтот е достапен во App Store за iOS корисниците и Google Play Store за Android кориснците, додека пак оние кои ја користат апликацијата на компјутерот може да го добијат преку официјалната twitter.com страна.

Компанијата најави голем број новости кои ќе дојдат во следните месеци. Доколку ја немате апликацијата, само кликнете тука доколку сте iOS корисник, или тука доколку сте Android корисник за да ја симнете.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.