x

Видео: 105 000 фанови ги исмеваат Apple и iPhone сред утакмица!

Категорија: Забава Објавено на 16 Ноември, 2017 од GSM.mk

На вчерашниот натпревар во Охајо, 105 000 фанови на Ohio State Buckeye го исмеваа бизарниот проблем кој се појавува на iPhone уредите..

На натпреварот, додека фановите го спелуваа зборот "OHIO', буквата "I" беше заменета со "A[?]". Доколку сте Apple корисник, сигурно сте забележале дека со новиот iOS 11.1 update се појави ваков проблем, каде наместо "I", во зборовите се појавуваше "A[?]". 


Иако Apple веќе го реши проблемот, фановите на Ohio State Buckeye најдоа интересен начин да го исмејат. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.