x

Видео: Alcatel 5 Series

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 11 Јануари, 2018 од GSM.mk

Пред неколку недели, Alcatel најави неколку нови смартфони, кои ќе доаѓаат со нов, изменет дизајн и спецификации. Деновиве, се појавија слики и информации за еден од нив - Alcatel 5 Series.

Новата линија смартфони на Alcatel ќе биде претставена во Барселона, за време на MWC 2018. Од фотографиите, се забележува дека Alcatel 5 Series 
доаѓа со интересен дизајн, 18:9 сооднос и две камери на предната страна.


Сега за сега, OnePlus воведуваше најголеми промени во врска со премиум уредит. Затоа, ќе биде интересно да го видиме амбициозниот пристап на Alcatel со претставувањето на Alcatel 5 Series. Повеќе информации ќе дознаеме на MWC 2018.

 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.