x

Видео: Google Pixel 2 XL има нов проблем со дисплејот!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 13 Ноември, 2017 од GSM.mk

Google Pixel 2 XL продолжува да има нови проблеми со дисплејот..

Покрај т.н "burn-in" проблем со екраните, Pixel 2 XL корисниците потоа пријавија "трепкање" при отклучување на уредот. Ова утро, се појави нов проблем со неговиот дисплеј. 

Дел од корисниците на смартфонот, пријавиле проблем со екраните, бидејќи рабовите на екранот не реагираат на допир. На официјалнта веб-страна, компанијата изјавила дека е свесна за проблемот и работи на случајот.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.