x

Видео: Google Pixel 2 XL уредите имаат проблем со екранот!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 10 Ноември, 2017 од GSM.mk

Последно нешто што им треба на Google и LG е корисниците да почнат да се жалат со проблеми кај екраните на Google Pixel 2 XL..

За жал, голем дел од корисниците на Pixel 2 и Pixel 2 XL веќе почнаа да пријавуваат проблеми со екраните на нивните уреди. Последниот пријавен проблем е дека екранот "трепка" кога се отклучува.


Претходни проблеми кои беа пријавени со екраните на Pixel 2 XL беа поврзани со т.н "burn-in" феномен, каде одредена слика е сеуште присутна на екранот, иако на дисплејот е пуштено нешто друго.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.