x

Видео и фотографии од Moto E4

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 17 Април, 2017 од GSM.mk

Пред некое време добивме информации за спецификациите на новиот Moto E4. Сега, можеме да го погледнеме и неговиот дизајн:

На сликите може да ги забележите Moto E4 и E4 Plus. За поголемата верзија знаеме дека доаѓа со MediaTek процесор и батерија од 5000mAh. Со новите слики се појави и големината на неговиот екран, пет инчи.


Во продолжение погледнете го и видеото и остатокот од сликите:source: AndroidAuthority

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.