x

Видео и фотографии од Nokia 9!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 13 Октомври, 2017 од GSM.mk

За жал, HMD не се очекува да претстави нови телефони до крајот на годината. Но, на почетокот од следната година, финската компанија најави претставување на 3 нови телефони: Nokia 2, 7 и 9..

Веќе видовме неколку фотографии од Nokia 2, но ниедна од Nokia 9. За среќа, OnLeaks реши да сподели слики од новиот уред на HMD. Да го погледнеме:

Nokia 9 се очекува да има 5.5 инчен (флескибилен?) дисплеј со Quad HD резолуција и скенер за отпечатоци на задната страна. Ќе содржи дуален систем камери и тенки рамки околу дисплејот. Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.