x

Видео: Отпакување на Galaxy J5 (2017)!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 16 Јули, 2017 од GSM.mk

Да погледнеме што нуди Galaxy J5 (2017), следбеникот на ултра популарниот и евтин J5..

Телефонот е достапен во Ледиком по цена од 15,390 денари.

Пластичниот дизајн е заменет со метално тело и доаѓа со потенки рамки кои го прават попрактичен за користење. 5.2 инчниот дисплеј сеуште доаѓа со резолуција од  720 x 1280 пиксели, а неговите перформанси и камери се минимално подобрени.

Во кутијата се наоѓа:

  • телефонот
  • полнач
  • microUSB кабел
  • слушалки
  • упатство

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.