x

Видео: Отпакување на Xiaomi Mi Mix 2

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 11 Октомври, 2017 од GSM.mk

Минатогодишниот Xiaomi Mi Mix беше револуционерен уред, кој ја започна новата опсесија со големите екрани без рамки. Токму поради неговата популарност, компанијата оваа година ја претстави неговата подобрена верзија, Xiaomi Mi Mix 2..

Mi Mix 2 доаѓа со подобрени спецификации, подобрен дизајн и уште помали рамки. Доколку се решите да го купите, еве што добивате:

  • Xiaomi Mi Mix 2
  • Заштитна маска
  • Полнач
  • USB-C
  • Слушалки
  • Упатство


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.