x

Видео: Тестирање на издржливоста на Pixel 4 XL покажа дека уредот има голем проблем!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 06 Ноември, 2019 од GSM.mk

Со новото тестирање, JerryRigEverything ви предложува дека е попаметно да купите Pixel 3a уред, наместо еден од новата Pixel 4 серија..

Како и со секој нов смартфон, JerryRigEverything реши да ја тестира издржливост на поголемиот Pixel 4 XL модел кој беше претставен неодамна. Додека голем дел од модерните смартфони може да ги издржат овие тестови, за жал тоа не беше случајот и со Pixel 4 XL. Иако после тестирањето уредот успеа да продолжи да работи, штетата дефинитивно беше видлива. 


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.