x

Видеоиграта „Dr. Mario World“ во јули доаѓа во вашиот смартфон

Категорија: Забава Објавено на 19 Јуни, 2019 од GSM.mk

Nintendo денеска го објави датумот за премиера на нивната најнова видеоигра за смартфони, базирана околу еден од најпознатите ликови Супер Марио. Се работи за „Dr. Mario World“, која беше многу популарна на конзолата Nintendo при почетокот на 2000-те.

„Dr. Mario World“ ќе биде достапна за оперативните системи Android и iOS од 10 јули, а претпродажбата веќе започна на Apple App Store и Google Play. Видеоиграта беше најавена уште во јануари, а трејлерот беше објавен доцна синоќа.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.