x

Видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат објавени, втор дел

Категорија: Забава Објавено на 14 Октомври, 2020 од GSM.mk

Gameranx направи избор на видеоигри кои биле најавувани низ годините, но изгледале премногу добри за да бидат вистинити и така и се покажало.

Премногу амбициозни и футуристички, овие игри никогаш не ја видоа „светлината на денот“.

Gameranx го објави вториот дел од изборот, а првиот може да го видите ТУКА.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.