x

Во последен момент: Samsung ги откажа Galaxy Fold нарачките!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 07 Септември, 2019 од GSM.mk

По работење од неколку години на усовршување на овој уред, Samung конечно го претстави Galaxy Fold. Но, изгледа дека повторно има проблеми со него..

Samsung официјално го претстави Galaxy Fold На 6ти септември, а само неколку часа подацна ги откажа нарачките на корисниците за овој уред. Сите фанови кои го имаа нарачано телефонот и требаше да го добијат на 27 септември, сега не е сигурно дали навистина ќе го добијат.

Причината позади ваквата одлука не е позната.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.