x

Во секој телефон има злато: Eве како може да го најдете!

Категорија: Занимливости Објавено на 10 Мај, 2017 од GSM.mk

Во сите мобилни телефони има злато и други благородни метали.

Во просек во еден мобилен има 1/8 грама злато, а луѓето наоѓаат начин како да заработуваат од ова. Погледнете како може да стигнете до него...

Извор: Think.mk


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.