x

Водич за почетници: Како да користите Pinterest?

Категорија: Совети Објавено на 18 Декември, 2020 од GSM.mk

Pinterest е најпопуларна веб-страница за споделување содржини и фотки.

Може да најдете рецепти, уметнички фотографии, идеи за декорација на домот, фитнес, мотивирачки пораки и уште многу други интересни работи.

Pinterest е основан во 2009 година и има повеќе од 440 милиони активни корисници месечно.

Ако не сте запознаени како функционира Pinterest, погледнете го видеото на Howfinity - дечките секогаш имаат корисни совети за вас.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.