x

Xiaomi 12 Ultra би требало да биде претставен на 5 јули

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 24 Јуни, 2022 од GSM.mk

Xiaomi се очекува наскоро да го донесе предводникот на 12 Ultra, а најновиот извештај вели дека датумот на лансирање ќе биде 5 јули. Според Tech Going, промоциите и тизерите ќе започнат една недела порано - 28 јуни.

Изворот нема воспоставено досие, затоа сè уште не се надевајте. Сепак, сега не е долго чекање, па точноста на информациите треба да се потврди следната недела.

Xiaomi 12 Ultra, speculative rendersXiaomi 12 Ultra, speculative rendersXiaomi 12 Ultra, speculative renders

Asus, исто така, ќе го објави ROG Phone 6 на 5 јули, а ќе го има и најновиот чипсет на Qualcomm - Snapdragon 8+ Gen 1.

Самиот Xiaomi 12 Ultra е во мелницата на гласини од почетокот на 2022 година и очекуваме да видиме моќно поставување на камерата со логото на Leica до него. Сепак, компанијата најверојатно ќе го отфрли малиот заден екран од 11 Ultra.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.