x

Xiaomi 12S ќе има Leica леќи

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 25 Мај, 2022 од GSM.mk

Xiaomi и Leica официјално се придружуваат во ново партнерство и првиот заеднички развиен телефон ќе биде лансиран во јули. Пред да се појави големата најава, имаме нова протечена слика која го прикажува наводниот Xiaomi 12S кој го носи иконскиот бренд Leica на куќиштето на камерата.

Xiaomi 12S hands-on image

Се очекува Xiaomi да ги донесе своите телефони 12S и 12S Pro наскоро бидејќи двата уреди веќе поминаа низ базата на податоци IMEI минатиот месец.

Врз основа на шпекулациите, Xiaomi 12S (2206123SC) ќе дебитира со најновиот чипсет Snapdragon 8+ Gen 1 и додека поставката на задната камера изгледа идентично со Xiaomi 12, сигурно можеме да очекуваме некои нови додатоци кои се протегаат од партнерството на Leica. Останува да видиме какви други подобрувања доаѓаат од серијата Xiaomi 12S.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.