x

Запознајте го егзотичниот Samsung телефон на преклопување!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 12 Август, 2017 од GSM.mk

Samsung најави нов телефон на преклопување. Да погледнеме што нуди:

  • Димензии: 130.2 x 62.6 x 15.9mm
  • Алуминиумско тело
  • Два, 4.2 инчни, Super AMOLED 1080p екрани (еден внатрешен, еден надворешен)
  • 12 мегапикселна главна камера, 5 мегапикселна предна камера
  • Snapdragon 821
  • 4GB RAM
  • 64GB меморија
  • Батерија од 2300mAh
  • Скенер за отпечатоци од задната страна
  • Безжично полнење


Во моментов, телефонот е наменет само за Кина, но неговата цена и датум на претставување не се познати. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.