x

Здодевно ви е? Имате 1.100 бесплатни игри на располагање

Категорија: Забава Објавено на 11 Октомври, 2020 од GSM.mk

Започна новиот Steam есенски фестивал и сега имате одлична можност да пробате 1.100 демо верзии на најразлични видеоигри и тоа потполно бесплатно.

Меѓу видеоигрите се наоѓаат и некои познати игри како што се „Partisans“, „Raji: An Ancient Epic“, „The Falconeer“, „Observer: System Redux“ итн.

Видеоигрите може да ги најдете ТУКА. Steam Game фестивалот започна и ќе трае до 13 октомври.

Ова се некои од видеоигрите кои треба да ги пробате:

1. „You Suck at Parking“


2. „Finders, Keepers“

3. „Haven“


4. „Chinatown Detective Agency“

5. „Ghostrunner“


6. „Superliminal“

7. „F.I.S.T.“


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.