x

10 игрици кои со нетрпение ги очекуваме во 2023 година

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 04 Јануари, 2023 од GSM.mk

Кои игрици гејмерите најмногу ги очекуваат во новава 2023 година? Ви ја претставуваме нашата топ 10 листа.

Се наоѓаме само на почетокот на 2023 година, но тоа не нѐ спречува да сонуваме за игриците што ќе имаме шанса да ги играме во следните 12 месеци - се разбира, под услов да нема непредвидени одложувања.

Во изминатите 365 дена уживавме играјќи наслови како „SiFu“, „Elden Ring“, „Call of Duty: MW II“, „Stray“, „TMNT: Shredder's Revenge“ и „Sniper Elite 5“, а подолу можете да ги видите игриците на кои најмногу им се радуваме годинава.

10. The Expanse: A Telltale Series


9. RoboCop: Rogue City


8. Company of Heroes 3


7. Alan Wake 2


6. Assassin's Creed Mirage


5. Forza Motorsport


4. Diablo IV


3. Black Myth: Wukong


2. Starfield


1. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl


На која игрица вие најмногу ѝ се радувате?
Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.