x

11 работи кои може да ги правите на вашиот iPhone со iOS 11!

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 22 Септември, 2017 од GSM.mk

iOS 11 стана достапен на 19 септември. Сега, откако ја имате инсталирано најновата и најдобрата верзија на оперативниот систем, да погледнеме што точно може да правите со неа:

1. Сменете ја позадината

Apple ја врати позната слика со поглед кон Земјата, од месечината, која ја имаше на оригиланиот iPhone.

2. Посетете го новиот AppStore

Апликацијата доаѓа со неколку подобрености, кои ја прават попрактична за користење.

3. Обликувајте го новиот Control Center


4. Користете ARKit со новата апликација за аугментирана реалност
Преку ноќ, Apple стана најголемата мобилна платформа за аугментирана реалност со iOS 11. Пробајте ги новите апликации, како IKEA, кои ви покажуваат како одреден предмет ќе изгледа во вашата соба.

5. Пробајте ги новите Live Photo ефекти како Boomerang

6. Запознајте ги новите начини на кои може да добивате нотификации

7. Запознајте се со новиот глас на Siri

8. Организирајте се со новата File апликација


9. Проверете ги новите филтри на камерата

10. Скенирајте бар код директно со камерата

11. Обликувајте го вашиот screenshot

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.