x

20 трикови како да го заштитите смартфонот од вируси

Категорија: Совети Објавено на 26 Март, 2021 од GSM.mk

Во новото видео на Bright Side, погледнете 20 корисни трикови како да го заштитите вашиот смартфон од вируси, но и уште многу други корисни совети кои најверојатно не сте ги знаеле.

Дали знаете како да го заштитите вашиот iPhone од вируси, но и зошто не треба да го полните смартфонот на јавно место како што е метро или ресторан? Погледнете во видеото.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.