x

2020: Најдобрите паметни часовници!

Категорија: Технологија // Хардвер Објавено на 28 Јануари, 2020 од GSM.mk

Кои се најдобрите паметни часовници достапни во моментот на пазарот?

1. Apple Watch Series 5

Best smartwatches in 2020

Apple Watch е една од најпознатите серии на паметни часовници достапни на пазарот. Во септември, заедно со iPhone 12 уреди, компанијата ги претстави и своите нови часовници - Watch Series 5. Има помала верзија, од 40 mm и поголема, од 44 mm. WatchOS e неверојатно брз и практичен за користење.

2. Huawei Watch GT2

Best smartwatches in 2020

Huawei Watch GT2 e часовник кој ги победува сите други во еден аспект - издржливост на батеријата. Просечно, батеријата може да издржи до две недели. Работи и со Android и со iOS.

3. Galaxy Watch Active 2

Best smartwatches in 2020

Доколку не сакате да бидете дел од системот на Apple, часовниците на Samsung се одличен избор. Од нив, Galaxy Watch Active 2 е најдобриот во моментот. Работи и со Android и со iOS и има речиси двојно поиздржлива батерија од Apple Watch.

4. Samsung Galaxy Watch 

Best smartwatches in 2020

Втората опција од Samsung која е добра е оригиналниот Galaxy Watch. Овој модел е достапен во две големини, од 42mm и од 46mm. Има елегантен дизајн и, се разбира, пониска цена од Galaxy Watch Active 2. 

5. Fossil Gen 5

Best smartwatches in 2020

Малку поразличен вид на паметен часовник е Fossil Gen 5. Овој уред работи на Android Wear OS платформата и доаѓа со Google асистент. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.