x

5 најдобри копии на Super Mario Run!

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 20 Декември, 2016 од GSM.mk

Super Mario Run доживеа неверојатен успех само неколку дена после нејзиниото излегување, собра поголем приход и од Pokemon Go и се искачи на врвот на App Store. За жал, играта сеуште не е достапна за Android...

Super Mario Run е бесплатна за играње до четвртото ниво, а потоа се плаќаат 10 долари. Apple истотака има голема добивка од играта, бидејќи добива 30% од App Store приходот, а за возврат Nintendo добива рекламација на играта. Се додека компанијата не реши да ја претстави играта за Android уредите, ви ги претставуваме нејзините најдобри копии:

1. Super Jungle World Adventure


2. Smash Oza Adventure

3. Super Plumber Run

4. Super Jungle World Adventure


5. Nob's World


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.