x

5 причини зашто Galaxy Note 9 е подобар од Galaxy S10 Plus!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Април, 2019 од GSM.mk

Galaxy S10 Plus е новиот моќен и уникатен уред на Samsung, но еден од неговите претходници, Note 9, нуди еднакво добри спецификации, по малку пониска цена..

Доколку сте во потрага по нов телефон, направивме кратка листа зашто Note 9 е малку подобар од новопретставениот S10 Plus:

1. Присуство на S Pen пенкало

5 reasons you might prefer the Galaxy Note 9 over the new Galaxy S10+

2. Класичен дисплеј без notch

5 reasons you might prefer the Galaxy Note 9 over the new Galaxy S10+

Иако Note 9 има малку подебела рамка на горната страна од панелот, барем уредот не доаѓа со notch или некаква дупка во дисплејот како повеќето смартфони во денешно време.

3. Подобри портрети

Портрет со S10 Plus

Galaxy S10+ wide angle portrait
Портрет со Note 9

Galaxy Note 9 telephoto portrait

4. Блиц за нотификации

5 reasons you might prefer the Galaxy Note 9 over the new Galaxy S10+

За разлика од постарите модели, Galaxy S10 серијата не доаѓа со блиц за нотификации - новитет кој ги разочара голем дел од корисниците.

5. Побрз скенер за отпечатоци

5 reasons you might prefer the Galaxy Note 9 over the new Galaxy S10+

Иако S10 Plus доаѓа со скенер за отпечатоци под дисплејот со нова и иновативна технологија, сепак скенерот на задната страна на Note 9 се покажува како побрз.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.