x

Rogers го одложи Android 4.1 за Razr HD и останатите

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 15 Декември, 2012 од Бошко Лазаровски

Додека Rogers корисниците на Samsung Galaxy S3 веќе уживаат со својот Jellly Bean, оние другите спортски уреди за кои беше ветена надградба на Android 4.1 немаат толку среќа

Android 4.1 апдејтот за некои телефони се повлекува.
Пример, Motorola Razr HD требаше да добие Jelly Bean на крајот на Декември. Новиот распоред сега е за во крајот на Јануари, како проценка на денот кога телефонот ќе добие апдејт. Вреди да се напомене и Verizon и меѓународните верзии кои веќе имаат Jelly Bean.

Други телефони кои се на листа за да добијат Android 4.1 се Samsung Galaxy S2 LTE и Sony Xperia T. Додека Samsung Galaxy Note и HTC One X може да очекуваат да добијат мазен софтвер во почетокот на Јануари, претпоставувајќи дека датумите нема да се променат уште еднаш.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.