x

Access Bradshaw: Луксузниот паметен часовник на Мајкл Корс!

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 13 Декември, 2016 од GSM.mk

Доколку не ви звучи познато името "Мајлк Корс", се што треба да знаете е дека е сопственик на една од најголемите модни куќи во светот.

Сега, новиот паметен часовник на Мајкл Корс го превзема местото на Huawei часовникот во Google Store. Името на уредот е Access Bradshaw. Ова е втор часовник на дизајнерот, првиот го носеше името Access Dylan.


Уредот има 1.4 инчен AMOLED дисплеј со 360 x 326 резолуција. Работи на Snapdragon 2100 со 512MB RAM и 4GB меморија. Подржува Wi-Fi конектирање и има батерија од 400mAh.

Access Bradshaw е создаден за мажи и чини 350 долари.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.