x

Alcatel Smart Tab 7: Спецификации

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 13 Септември, 2019 од GSM.mk

Alcatel Smart Tab 7 е новиот таблет на компанијата кој беше официјално најавен на 5 септември.

Овој таблет има 7 инчен панел со резолуција од 600 x 1024 пиксели и тело-дисплеј сооднос од 62.18 %. На задната страна се наоѓа само една камера која е VGA, а селфи камерата е од 2 мегапиксели. Целосните димензии се од 176 x 126.1 x 11.9 mm.

Во внатрешноста се наоѓа MediaTek MT8167B со 1.5GB RAM и 16GB меморија. Батеријата е од 2580 mAh. 

Позитивно:

  • Евтин
  • Практичен
Негативно:
  • Дебела конструкција
  • Слаби камери
  • Малку RAM

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.