x

Апликацијата Gmail за Android сега нуди филтри за полесно пребарување на вашите пораки

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 22 Септември, 2021 од GSM.mk

Апликацијата Gmail на Андроид сега добива задоцнета функционалност што беше воведена на работната површина во февруари 2020 година. Функцијата се нарекува „чипови“ и во основа е филтри што ви помагаат да го стесните пребарувањето откако ќе внесете нешто во полето за пребарување.

Филтрите ви помагаат да најдете пошта од одредена личност, во одредена временска рамка, со прилог или не и дали е непрочитана или не. Меѓутоа, чиповите се чини дека се појавуваат само кај некои корисници, така што засега е ажурирање од страна на серверот.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.