x

Apple Event: На 15 септември ќе ги запознаеме Apple Watch 6 и iPad Air 4

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 14 Септември, 2020 од GSM.mk

Apple подготвува настан за 15 септември на кој ќе претстави неколку нови уреди..

Како и повеќето настани оваа година, Apple ќе одржи виртуелен настан за најавувањето на своите уреди кој ќе се одржи на 15 септември. На него, компанијата ќе ги најави Apple Watch Series 6 и iPad Air 4. Сеуште не е официјално потврдено, но најверојатно iPhone 12 серијата ќе биде најавена малку подоцна, во октомври.

Настанот ќе биде достапен онлајн и сите фанови ќе може да го гледаат додека се одржува:


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.