x

Apple ги најавува новите функции на Fitness Plus

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 12 Јануари, 2022 од GSM.mk

Apple штотуку објави неколку нови функции на услугата за претплата Fitness Plus, чија цел е да го направат вашето утринско трчање попријатно. Time to Run е само еден пример и ви дава можност да трчате во различен град секоја недела. Па, некако.

Програмата ќе започне со три града - Лондон, Бруклин и Мајами Бич. Ќе имате аудио водич со совети и заедно со нив, добивате соодветни фотографии и музика.

Apple исто така нуди нови записи на својот Artist Spotlight, така што ќе имате поширок избор на музика што може да ве води низ вашето вежбање. Додадена е и нова содржина во функцијата Time to Walk - технички трета сезона со подкасти и аудио сесии.

Колекциите е нов режим кој вклучува група луѓе со иста цел. Првичните активности понудени во колекциите се 30-дневен основен предизвик, Подобрете го вашето држење со пилатес, усовршете ги вашите пози за балансирање на јога, трчајте ги првите 5K, зајакнете го грбот, истегнете ги колковите и смирете се за подобро време за спиење.

Целата нова содржина е достапна денес за 10 долари месечно или можете да изберете годишна претплата за 80 долари. Потребно е да имате Apple Watch, се разбира.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.