x

Apple ги објави iOS 15.0.2 и watchOS 8.0.1

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 12 Октомври, 2021 од GSM.mk

Apple денес објави дополнителни ажурирања на своите платформи за паметни телефони и паметни часовници во форма на iOS 15.0.2 и watchOS 8.0.1.

Apple releases iOS 15.0.2 and watchOS 8.0.1

iOS 15.0.2 продолжува да ги подобрува работите понатаму со фокусирање на крпење на постоечките грешки. Ова вклучува:

  • Фотографиите зачувани во библиотеката од „Пораки“ може да се избришат по отстранување на поврзаната нишка или порака
  • Кожен паричник за iPhone со MagSafe може да не се поврзе со Find My
  • AirTag може да не се појави во јазичето Најди ги моите ставки
  • CarPlay може да не успее да отвори аудио апликации или да се исклучи за време на репродукцијата
  • Враќањето или ажурирањето на уредот може да пропадне кога користите Finder или iTunes за модели на iPhone 13

Apple releases iOS 15.0.2 and watchOS 8.0.1

WatchOS 8.0.1 вклучува поправки на грешки за моделите на Apple Watch Series 3. Ова вклучува поправки за:

  • Напредокот во ажурирањето на софтверот може да не се прикажува точно за некои корисници на Apple Watch Series 3
  • Поставките за пристапност можеби не беа достапни за некои корисници на Apple Watch Series 3
  • И iOS 15.0.2 и watchOS 8.0.1 сега се достапни за преземање на поддржани уреди.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.