x

Apple ги објавува iOS 15.2.1 и iPadOS 15.2.1

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 13 Јануари, 2022 од GSM.mk

Денес Apple има ново ажурирање за своите мобилни уреди кои излегуваат, означени како iOS 15.2.1 и iPadOS 15.2.1. Како што имплицира малото зголемување во верзијата, ова е поправач на грешки, иако има прилично големи 970 MB за преземање, што е чудно со оглед на тоа што дневникот за промени е неверојатно краток, истакнувајќи дека ажурирањето содржи поправени грешки, вклучително и „Пораките може да не вчитувајте фотографии испратени со помош на iCloud Link“ и „Апликациите CarPlay од трета страна може да не реагираат на внесување“.

Apple releases iOS 15.2.1 and iPadOS 15.2.1

Толку е она што Apple го призна за ова ажурирање. Втората спомната грешка се чини дека може да биде вистински проблем за луѓето кои користат CarPlay, а веќе доста е пријавена на онлајн форумите. Грешката Messages, исто така, звучи доста досадно ако ја имате, па веројатно е најдобро да се ажурирате на оваа најнова верзија на софтверот на Apple што е можно поскоро.

Како и обично, веќе треба да биде достапен преку Поставки за сите поддржани iPhone и iPad. Всушност, можеби веќе сте добиле известување за тоа.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.