x

Apple ги претстави новите iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro и iPhone 12 Pro Max

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 15 Октомври, 2020 од GSM.mk

Компанијата Apple ја претстави новата серија iPhone 12.

Сите модели имаат Super Retina XDR OLED дисплеј, Dolby Vision систем за снимање на видео и поддржуваат 5G мрежа.

iPhone 12 mini

Најмалиот од четирите модели има екран од 5,4 инчи. Овој модел го придвижува најновиот A14 Bionic процесор и има 4GB RAM. Достапен е со 64, 128 и 256 GB меморија.

URL

Има батерија од 2.227 mAh и поддржува безжично полнење до 15 W. Има три камери, а повеќе информации ќе бидат објавени утре.

Почетната цена изнесува 699$.

iPhone 12

iPhone 12 има екран од 6,1-инч, 4 GB RAM и батерија од 2.775 mAh и поддржува безжично полнење до 15 W.

URL

Достапен е со 64 GB, 128 GB и 256 GB, a има ист систем на камери како iPhone mini. Почетната цена е 799$.

iPhone 12 Pro

Овој модел има екран од 6,1-инч и 6 GB RAM.

Има иста батерија како моделот iPhone 12.

Достапен е со 128, 256 или 512 GB.

URL

Има широка, ултраширока, телефото камера со 4х зум и LIDAR сензор.

Почетната цена е 999$.

iPhone 12 Pro Max

Ова е најголемиот модел бидејќи има екран од 6,7 инчи.

Моделот има батерија од 3.687 mAh и поддржува безжично полнење до 15 W.

Достапен е со 128, 256 и 512 GB.

URL

Има широка, ултраширока, телефото со 5х оптички зум и LIDAR сензор.

Ќе се продава по цена од 1.099 долари.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.