x

Apple го претстави новиот iOS 14, но нема да биде достапен за сите уреди

Категорија: Софтвер // iOS Објавено на 26 Јуни, 2020 од GSM.mk

Apple неодамна го претстави својот нов оперативен систем iOS 14, но тој нема да биде достапен за сите iPhone уреди.

Новиот оперативен систем iOS 14 има неколку нови опции, како што се App Clips функциите, нова picture-in-picture функција и преведувач.

Листата на уреди на кои ќе биде достапен iOS 14:

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone SE

iPod touch.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.